Dary Natury witają herbatką na dzień dobry, koją na dobranoc

Herbatki na dzień dobry, na dobranoc, na dobry humor i wiele innych mieszanek, głównie ziołowych i owocowych, ma w swojej ofercie firma „Dary Natury" z Korycin na Podlasiu. Przez 30 lat istnienia z małej, kilkuosobowej firmy, zajmującej się pozyskiwaniem i sprzedażą ziół,  wyrosło przedsiębiorstwo podbijające polski rynek produktów ekologicznych. „Dary Natury" należą do Stowarzyszenia „Polska Ekologia".

Herbatki stanowią tylko część oferty podlaskiego producenta. Oprócz mieszanek ziołowych i owocowych „Dary Natury" wprowadziły do handlu  m.in. oleje, przetwory owocowe i warzywne, przyprawy, soki oraz syropy, kawy, a także suplementy diety. Większość oferowanych produktów uzyskała certyfikat ekologiczny, który świadczy o najwyższej jakości surowców używanych do produkcji.

Ale ważną pasją założyciela ziołowej wytwórni Pana Mirosława Angielczyka, doktora nauk ogrodniczych, jest „ochrona zagrożonych gatunków ziół, kultywowanie tradycyjnego zielarstwa oraz wspieranie i rozwój upraw rolnictwa ekologicznego". Między innymi dlatego powstał Ośrodek Edukacji Przyrodniczej przy Podlaskim Ogrodzie Botanicznym. Można to uznać za kontynuację funkcjonujących już w VIII wieku ogrodów klasztornych ojców benedyktynów, ale w Korycinach w wymiarze piętnastu hektarów z półtora tysiącem roślin, wliczając w to sto gatunków roślin zagrożonych wyginięciem.

Edukowanie zwiedzających ogrody gości to rzecz szczególnie cenna, bowiem pomaga im w zrozumieniu roli ziół zarówno w fitoterapii, jak również w sztuce kulinarnej. Posiadanie wiedzy o zaletach i cennych właściwościach roślin w zdecydowanym stopniu przekonuje konsumentów do codziennego sięgania po odpowiednio dobrany napar.

Bogata oferta firmy sprawia, że każdy znajdzie w niej produkt odpowiedni dla siebie, wszystko zależy od składu. Warto zatem zajrzeć, co się kryje w tych ziołowo-owocowych torebkach.

Witająca dzień mieszanka „Na dzień dobry" mieści w sobie energetyzującą yerba mate, czyli siłę napędzającą mieszkańców Ameryki Południowej. Zaparzone cząstki liści i łodyżek ostrokrzewu górują nad kawą, gdyż nie wypłukują magnezu, a dzięki alkaloidom purynowym mają dłuższe działanie. Do tego dodano orzeźwiającą miętę i liście mniszka, usuwającego z organizmu toksyny.

Z kolei w żegnającej dzień kompozycji „Na dobranoc" znalazły się zioła relaksujące i ułatwiające zasypianie, takie jak melisa, szyszki chmielu, lawenda i dobrze działające na serce owoce dzikiej róży i głogu.

Do życzeń dobrego dnia i lepszej koncentracji dołącza się rozgrzewający imbir w cennym towarzystwie owoców pigwowca, wypełnionego pektynami i witaminą C. Kompozycję „Na dzień dobry" dopełnia  trawa cytrynowa - poprawiająca pamięć i werbena cytrynowa, której przypisuje się wpływ antydepresyjny. Zostało też dodane relaksujące ziele kocimiętki, o którym się mówi, że uspokaja umysł i ciało. Zmieściły się również płatki i owoce róż, a także melisa.

W dobry nastrój wprowadzi nas „Herbatka kwiatowa na patyku", w skład której wchodzą surowce pozyskiwane ręcznie. Aromatyczny i subtelny napar o pięknym kwiatowym wyglądzie poprawi humor, pomoże się zrelaksować, a także jest źródłem flawonoidów i antocyjanów, czyli jednych z najsilniejszych przeciwutleniaczy.

A co się kryje w opakowaniu  herbatki wspomagającej utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi? Trzy składniki kojąco wpływają na pracę serca: oprócz owoców i kwiatu głogu, owoców róży, pomocne jest w tym jeszcze ziele jemioły. Uspokajająco działa waleriana, zaś liście poziomki wspierają prawidłowe krążenie krwi, a ponadto ograniczają wchłanianie złego cholesterolu (LDL).

 

Z herbatek funkcjonalnych  nie można pominąć „Body Line", co się tłumaczy jako mieszanka wspomagająca kurację odchudzającą. Najwięcej w niej kłącza perzu, znanego m.in. z usuwania szkodliwych produktów przemiany materii, a także z obniżania stężenia cholesterolu i lipidów w krwi. Do tego dochodzą cztery liście: wspominane już liście poziomki, liście brzozy oczyszczające organizm, liście pokrzywy przyśpieszające metabolizm i liście jeżyny w roli regulatora materii. W podobnym charakterze występują też trzy owoce: bzu, jarzębiny i jałowca. Wzmacniają działanie głównych składników.

 

Twórca ekologicznych naparów z Korycin nim doszedł do imponującej liczby 200 mieszanek i naparów jednorodnych przestudiował zielniki oraz encyklopedie fitoterapii różnych szkół medycznych.

Specjaliści branżowi mówią, że to popyt na herbatki najbardziej wpływa na rosnące obroty na herbacianym rynku. Kompozycje ziołowe i owocowe wyszły z aptek i wskoczyły na sklepowe półki, oferta wciąż rośnie, rośnie też zainteresowanie klientów. Przyciąga fitoterapia w saszetkach dla każdego, kto sięgnie po funkcjonalne napary na wzmocnienie, na dobry humor, na poprawę odporności.

 

 

 

 

 

 

 

 





Avast logo

Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
www.avast.com


Komentarze

Popularne posty